szkoła tenisa bielany

Dwie dekady na korcie

Prestige Tenis to firma założona w 1997 roku. Mamy więc już dwie dekady doświadczenia w prowadzeniu zajęć nauki gry w tenisa i zajęć wychowania fizycznego dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Firma wyrosła na bazie doświadczenia swojego twórcy, Roberta Szczepaniaka, jako nauczyciela, a także instruktora tenisa dla dzieci w warszawskich szkołach, członka Polskiego Stowarzyszenia Trenerów i Instruktorów Tenisa, posiadacza tytułu Instruktora Sportu w Tenisie nadanego przez Urząd Kultury Fizycznej i Sportu.

Od roku 2006 Prestige Tenis wchodzi w skład spółki Centrum Tenisowe Prestige, również utworzonej przez Roberta Szczepaniaka. Centrum Tenisowe Prestige jest właścicielem Klubu Tenisowego na Spójni przy ul. Wybrzeże Gdyńskie 2 na warszawskim Żoliborzu oraz Klubu Tenisowego w dzielnicy Ursus, przy ul. Sosnkowskiego 3.

Profesjonalny tenis w Warszawie – Żoliborz, Bielany

Prestige Tenis współpracuje z wykwalifikowaną kadrą trenerską o specjalności tenis ziemny. Dzięki temu zapewnia całoroczną szkołę tenisa dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Nasze zajęcia realizujemy w oparciu o program Tenis 10 i Tenis Xpress przy współpracy z Polskim Związkiem Tenisowym. Uczestnicy naszych zajęć i osoby z zewnątrz mogą sprawdzić swoje umiejętności podczas organizowanych przez nas turniejów.

Ponadto, latem organizujemy obozy tenisowe dla dzieci i młodzieży w Wojewódzkim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Drzonkowie koło Zielonej Góry. Na prowadzenie obozów mamy zgodę kuratorium oświaty. Tylko w ub.r. w trzech takich obozach udział wzięło ok. 135 osób.

Organizujemy również zimowe obozy narciarskie oraz tzw. zielone szkoły (na zlecenie). Mogą być one np. połączone z wykładami i praktykami na profesjonalnej strzelnicy, co uczestnikom takiego wyjazdu (zrealizowanego na zlecenie jednego z warszawskich liceów ułatwiło uzyskanie zaliczenia z przysposobienia obronnego.

Zajęcia prowadzą doświadczeni instruktorzy:

  • Robert Szczepaniak (25 lat w zawodzie, przez 11 lat zawodnik WKT Mera, znajomość jęz. angielskiego i rosyjskiego)
  • Waldemar Malesa (22 lata w zawodzie, znajomość jęz. angielskiego i rosyjskiego)
  • Mirosław Bąkowski (17 lat w zawodzie, znajomość jęz. angielskiego i rosyjskiego)
  • Maciej Chylewski (17 lat w zawodzie, znajomość jęz. angielskiego)
  • Wojciech Zdziennicki (12 lat w zawodzie, znajomość jęz. angielskiego)