tenis dla dzieci warszawa

Tenis dla dzieci – Warszawa – ruch, rozwój, zabawa

Prestige Tenis prowadzi zajęcia nauki tenisa dla dzieci na warszawskim Żoliborzu i Bielanach. Zapraszamy najmłodszych w wieku już od 5 lat na zajęcia indywidualne i grupowe.

Nasze zajęcia prowadzą doświadczeni, wykwalifikowani instruktorzy. Ich program oparty jest na programie Polskiego Związku Tenisowego Tenis 10. Zgodnie z nim zajęcia dzielą się na 5 podstawowych etapów:

Etap I niebieski

Dzieci w wieku 5–6 lat; piłki gąbczaste, rakietki 43–48 cm. Na tym etapie dbamy o rozwój wszechstronnej sprawności fizycznej dziecka poprzez gry i zabawy. Oswajamy je ze sprzętem, piłką i rakietą. Uczymy podstawowych umiejętności taktycznych (utrzymanie piłki w korcie) oraz technicznych (tzw. czucie piłki oraz trafianie piłki przed sobą).

Etap II czerwony

Dzieci w wieku 7–8 lat; piłki o 75% wolniejsze od piłki normalnej, rakietki 43–48 cm. Na tym etapie dbamy o dalszy rozwój sprawności ogólnej dziecka oraz o zdobycie kolejnych umiejętności: taktycznych („gonienie” przeciwnika) oraz technicznych (prawidłowe chwyty oraz początki przyszłych „pełnych” uderzeń).

Etap III pomarańczowy

Dzieci w wieku do 9 lat; piłki o 50% wolniejsze od piłki normalnej, rakietki 53–63 cm. Na tym etapie kontynuujemy rozwój sprawności ogólnej dziecka, zwłaszcza szybkości i zwinności. Młodzi tenisiści stosują różnorodne sposoby rozegrania akcji we wszystkich 5 sytuacjach meczowych (serwis, return, atak z dojściem do siatki, obrona, gdy przeciwnik atakuje z dojściem do siatki, obaj zawodnicy grają z głębi kortu, z linii końcowej), a ich gra już przypomina „dorosły” tenis.

Etap IV zielony

Dzieci w wieku do 10 lat; piłki o 25% wolniejsze od piłki normalnej, rakietki do 66 cm. Na tym etapie kontynuujemy dalszy rozwój sprawności ogólnej i podstawowychumiejętności technicznych. Pracujemy nad utrwalaniem prawidłowej techniki, pracujemy nad bardziej zaawansowanymi uderzeniami oraz wszechstronnym stylem gry. Zawodnicy potrafią zastosować wszystkie podstawowe rozwiązania taktyczne (utrzymanie piłki w grze, zmuszanie przeciwnika do biegania, wykorzystanie swoich silnych stron, tuszowanie słabych, zmuszanie przeciwnika do błędu poprzez wykorzystanie jego słabszych stron) w poszczególnych sytuacjach meczowych.

Etap V żółty

Dzieci w wieku powyżej 10 lat; piłki normalne, rakietki juniorskie. Na tym etapie zawodnik jest gotowy do treningu i rywalizacji żółtą piłką na korcie o pełnych wymiarach.

Dlaczego stosujemy i propagujemy tenis dla dzieci oparty na Programie Tenis 10?

  • Dzięki stosowaniu nowoczesnej metodyki oraz zmodernizowanego, dostosowanego do możliwości fizycznych dzieci, ich umiejętności oraz wieku sprzętu (kort, rakiety oraz piłki) zawodnicy szybko mają możliwość grania (tj. utrzymania wymiany piłek). A dzieci nie chcą tylko ćwiczyć, wolą grać i się bawić.
  • W rezultacie dzieci od początku czują się pewniej na korcie (bo im „wychodzi”), a gdy odnoszą pierwsze sukcesy, zwiększa to ich motywację i przyspiesza proces nauczania.
  • Gra z niewielkiej odległości (która jest stopniowo zwiększana w miarę dokonywanych postępów) z zastosowaniem lżejszego sprzętu sprawia, że u ćwiczących nie powstają lub szybko zanikają nadmierne napięcia mięśniowe, co z kolei sprawia, że gracz uczy się od początku poprawnej techniki. Grając, rozwija nie tylko technikę, ale również koordynację ruchową, umiejętności taktyczne i mentalne.

Zajęcia trwają godzinę zegarową i odbywają się z częstotliwością zależną od uczestnika. Prowadzimy zajęcia indywidualne oraz dla grup – jeśli w grupie jest więcej niż 6 osób, staramy się zapewnić drugiego trenera i w miarę możliwości drugi kort.

Zajęcia nauki tenisa dla dzieci na warszawskim Żoliborzu odbywają się w Klubie Sportowym Spójnia przy ul. Wybrzeże Gdańskie 2 (szukaj nas na kortach dolnych).

Zajęcia nauki tenisa dla dzieci na warszawskich Bielanach – więcej dowiesz się w OSiR Ursus przy ul. Sosnkowskiego 3.

Zarówno korzystający z zajęć nauki tenisa dla dzieci w warszawskich ośrodkach Prestige Tenis, jak i z zewnątrz mogą sprawdzić swoje umiejętności, uczestnicząc w organizowanych przez nas turniejach tenisowych:

  • Ghoustbusters – zawsze w listopadzie,
  • Puchar Świętego Mikołaja – zawsze w grudniu,
  • Wielkanocny Puchar Dyrektora OSIR Ursus – zawsze w marcu,
  • Puchar Wiosny – zawsze w kwietniu,
  • Puchar Lata – zawsze w czerwcu.

Co tydzień rozgrywany jest też turniej z cyklu Grand Prix Amatorów Warszawy.

Ponadto przez cały rok na naszych obiektach rozgrywane są wojewódzkie i ogólnopolskie turnieje skrzatów, młodzików, kadetów, juniorów i seniorów.

Obozy tenisowe – z Warszawy pod Zieloną Górę

Prestige Tenis organizuje również obozy tenisowe dla dzieci w ośrodku pod Zieloną Górą. Są one doskonałą okazją do szlifowania zdobytych umiejętności oraz wypoczynku i świetnej zabawy.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Szczegółowe informacje znajdziesz tutaj.