Jak często trzeba trenować, by uzyskać wyniki?

To zależy wyłącznie od Ciebie i tego, jaki wynik chcesz uzyskać. Jeśli tenis ma być tylko Twoim sposobem na zdrowy tryb życia, wystarczy nawet jeden trening w tygodniu.
Inaczej jest, gdy przygotowujemy dzieci do profesjonalnej gry. Wtedy dla 5- i 6-latków planujemy 1,5 godziny zajęć techniczno-taktycznych i 1,5 godziny treningu wszechstronnego (koordynacja, zabawy z piłką). Dla 7- i 8-latków to 2,5 godziny zajęć techniczno-taktycznych, 1,5 godziny treningu wszechstronnego (w tym gimnastyki korekcyjnej) i 1,5 godziny treningu ukierunkowanego- na uzyskanie koordynacji ruchów i ich szybkość. 9-latki trenują już 9 godzin tygodniowo w (3 godz. zajęć techniczno-taktyczych, tyle samo treningu wszechstronnego – w tym gimnastyka korekcyjna – i tyleż treningu ukierunkowanego, a także ok. 25 godzin współzawodnictwa rocznie.
10-latki i starsze dzieci poświęcają już na treningi powyżej 11 godzin w tygodniu (5 godzin zajęć techniczno-taktycznych, 3 godziny treningu wszechstronnego – w tym gimnastyka korekcyjna – i 3 godziny treningu ukierunkowanego, a do tego ok. 30 godzin współzawodnictwa w roku.

Komentarze zostały zablokowane.